Pomysły Zastępy Szefowie Zaloguj

Zbudujmy igloo

Autor pomysłu
Żubr (3 Radomska)

Technika
Obozowanie

Dodano
16 lutego 2014

Oglądano
1581×

Średnia ocena

Pomysł zrealizowaliśmy w lutym 2013, a narodził się on już w trakcje trwania zbiórki. Gdy jeden z nas wyciął ze zmarzniętego śniegu "cegłę". I wtedy zaczęła się praca.

1. Wycinamy ze śniegu "cegły" i układamy w okrąg zostawiając miejsce na wejście (u nas wejście było dość szerokie) starając się przy tym by cegły były jak najbardziej zbliżone wielkością.

2. Układamy potem kolejne poziomy w górę na pożądaną nam wysokość. Ponieważ układamy okrąg z prostokątów uszczelniamy go i wyrównujmy (nie tylko dla estetyki).

3. Gdy uzyskamy odpowiednią dla nas wysokość nadchodzi czas na dach my zrobiliśmy stelaż z gałęzi a następnie ułożyliśmy na nim cegły.

My robiliśmy to spontanicznie wszystko może wyjść dużo lepiej gdy się do tego przygotujemy gdyż my wycinaliśmy śnieg rękami, a łopatami było by dużo łatwiej. Plusem naszego igloo było to że bardzo długo stało nawet już przy dodatniej temperaturze-uległo jednak sile ludzkiej i to nie naszej. W trakcie pracy możecie śpiewać to pomaga.

Zdjęcia

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować...

Ładowanie komentarzy...

Bezpieczeństwo

Przygotujcie się - ubierzcie się ciepło, weźcie herbatę w termos. Przemyślcie czy starczy wam czasu. Zaopatrzcie się w nieprzesiąkające rękawice (skórzane) lub weźcie 2 pary. Jeśli macie coś, co może wam pomóc - łopata, saperka to weźcie nawet, jeśli trzeba by to było kawałek nieść.

Udostępnianie

Login:

Hasło:

Zarejestruj zastęp

Tolltip