Pomysły Zastępy Szefowie Zaloguj

Duży szałas mieszczący cały zastęp

Autor pomysłu
SZ 109 Jeleń (Puszcza)

Technika
Obozowanie

Dodano
22 grudnia 2013

Oglądano
1811×

Średnia ocena

Etapy budowania dużego szałasu :

1) Zastęp musi wyznaczyć miejsce, w którym ma powstać szałas. Trzeba wyznaczyć 3 drzewa stojące niedaleko siebie, które będą stanowić podstawę konstrukcji.

2) Należy zebrać odpowiednią ilość odpowiednie długich pni i kłód. Potrzebne będą 3 mocniejsze bele, które będą utrzymywać konstrukcję na odpowiedniej wysokości.

3) Należy przywiązać 3 mocniejsze bele do 3 wyznaczonych drzew tak, aby bele tworzyły trójkąt. Bele powinny być przywiązane na wysokości głowy przeciętnego członka zastępu tak, aby szałas nie był zbyt niski.

4) Teraz czas na stworzenie ścian bocznych szałasu. Szkieletem ścian będą ułożone pod kątem gałęzie. Zastęp może zdecydować czy chce mieć szałas zamknięty ze wszystkich stron czy tylko z dwóch stron. W zależności od tego należy ułożyć gałęzie na dwóch, lub 3 bokach wiszącego trójkąta.

5) Pozostało jeszcze zrobienie dach szałasu. Na początek należy ułożyć szkielet uważając na to, aby gałęzie stabilnie leżały i, aby nie było zagrożenia ześlizgnięcia się żadnej z gałęzi.

6) Pozostało zamaskować szałas układając na jego szkielecie gałązki z liśćmi.
Szałas zrobiony w taki sposób z zakrytym liśćmi i gałęziami dachem nie przepuści wody, a wiatr nie będzie odczuwalny dla przebywających w środku.

Zdjęcia

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować...

Ładowanie komentarzy...

Bezpieczeństwo

Podczas budowania :
należy używać mocnych i sprawdzonych węzłów i sznurków
należy używać mocnych i niespróchniałych belek
nie należy nadmiernie przeciążać konstrukcji.
Poza tym :
nie należy uwieszać się i wspinać na szałas
trzeba uważać, aby nie naruszyć w żaden sposób konstrukcji.

Udostępnianie

Login:

Hasło:

Zarejestruj zastęp

Tolltip