Pomysły Zastępy Szefowie Zaloguj

Marionetka własnej roboty!

Autor pomysłu
Eskulap (1 Płońska)

Technika
Ekspresja

Dodano
27 kwietnia 2013

Oglądano
3387×

Średnia ocena

Ekspresja to jeden z najważniejszych aspektów skautingu. Lecz co można zrobić, by była ciekawsza? Nasz zastęp znalazł sposób, aby wasze ognisko stało się prawdziwym przedstawieniem!

Będą Wam potrzebne:

1. Dziecięce ubrania:

bluza z kapturem
spodnie
rękawiczki
skarpetki
2. Ręczniki i pianki do wypchania marionetki

3. Grube nici lub mulina

4. Igły (najlepiej "groszówki")

Sposób wykonania:
Na początku należy wypchać poszczególne części marionetki. Tułów i nogi najlepiej wypełnić ręcznikami, natomiast dłonie i stopy pianką. Następnie zaczyna się szycie. Zszywamy spodenki z bluzą (jeśli bluza jest zapinana, to należy ją najpierw zaszyć). Potem trzeba przyszyć dłonie marionetki do pustych w środku rękawów. Jest to ważne, z uwagi na to, że mają się one dobrze ruszać. Czynność powtarzamy w stosunku do stóp pamiętając, by były one pod kątem prostym do nóg. Następnie zajmujemy się głową. Posłuży za nią kaptur bluzy. Zaczynamy od wypchania go pianką i zaszycia. By szew nie był widoczny, zakrywamy go pianką lub innym materiałem. Można na nim później zrobić twarz np. z guzików. Potem pozostaje nam już tylko przełożenie sznurków przez ręce, stopy i głowę.

Et voila! Oto wasza marionetka!

Zdjęcia

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować...

Ładowanie komentarzy...

Bezpieczeństwo

Podczas szycia, głównie grubych materiałów, trzeba zwrócić uwagę na igłę! Kiedy nie będzie chciała przebić tkaniny, nie próbujcie na siłę, bo zaraz może zrobić to z impetem i Was skaleczyć! Można używać naparstków.

Udostępnianie

Login:

Hasło:

Zarejestruj zastęp

Tolltip