Pomysły Zastępy Szefowie Zaloguj

Pochodnia

Autor pomysłu
Lis (5 Lubelska)

Technika
Inne

Dodano
7 marca 2013

Oglądano
2802×

Średnia ocena

Płonące łuczywo jest miłym urozmaiceniem wieczornych, uroczystych apeli - ja w takich okolicznościach otrzymałem krzyż i dobrze to wspominam. Przygotowanie jest dość proste - średniej długości kij (ok. 1 m) należy nasączyć materiałem łatwopalnym, lub, dla lepszego efektu - woskiem.

Wykonanie pochodni:
roztapiamy świeczki (nie powinny być niczym owinięte, odrywamy papier lub usuwamy ozdobne elementy)rozkładamy materiał na płaskiej powierzchni i na jednym końcu przykładamy kijrozlewamy ciekły wosk przy kiju jednocześnie zwijając materiał na kijuoblewamy jeszcze na koniec całą pochodnieaby materiał nie spadał, lub nie odczepiały się jego płonące elementy obwiązujemy dokładnie drutemczekamy aż do wyschnięcia Pochodnia płonie ok. 1 h.

Powodzenia!

Zdjęcia

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować...

Ładowanie komentarzy...

Bezpieczeństwo

Uważajcie na ogień - starajcie się trzymać pochodnie stabilnie (nie machać itp.). Aby wyeliminować zagrożenie, które stanowią odpadające fragmenty obwiąż pochodnie na wierzchu - tak jak wspominałem wcześniej. Cieknący wosk może również poparzyć, a na pewno nie będzie przyjemny dla trzymającego żagiew. W celu uniknięcia tego wykonajcie obręcz z np. tektury którą umieszcza się między głownią a miejscem, w którym złapiecie pochodnię. Do poparzenia może dojść podczas topienia parafiny - warto aby była wtedy przykryta bo może zapalić się i pryskać.

Udostępnianie

Login:

Hasło:

Zarejestruj zastęp

Tolltip