Pomysły Zastępy Szefowie Zaloguj

Wysoka platforma pod namiot w wąwozie

Autor pomysłu
Przemysław Dmuch (szef)

Technika
Pionierka

Dodano
14 stycznia 2013

Oglądano
2788×

Średnia ocena

Platforma zbudowana z myślą postawienia na niej 10-osobowy namiot. Jak na Kraal przystało, chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego i godnego uwagi. Problemów mieliśmy sporo.

Na początek, należało znaleźć dobre miejsce na nasze dzieło. Na tak dużą platformę potrzebowaliśmy 4 drzewa ustawione w mniej/więcej prostokąt o wymiarach adekwatnych do rozłożenia tak dużego namiotu.
W końcu się udało... Ale na dość stromym terenie (wąwóz). Uznaliśmy to za dodatkową atrakcję do platformy i wzięliśmy się do dzieła. Pochyły teren - fajne urozmaicenie, wszystko wspaniale. Ale trochę brakowało nam koncepcji jak zawiesić parę 4 metrowych żerdek na wysokości 6,5 metra. Ziścił się nasz czarny scenariusz. Musieliśmy zrobić dwie duże drabiny (siedmio-metrowe), by najpierw ją tam wnieść, później solidnie przywiązać. Nie było łatwo, ale mieliśmy już na co zarzucić ten ciężki namiot.

I właśnie z tym był kolejny problem. Na szczęście mieliśmy ze sobą liny. Najsilniejsi ludzie z drużyny pomagali nam naciągać cały baldachim. Oczywiście nie użyliśmy już na górze stelaża i rożnych szpilek, by nasze przyszłe schronienie przypominało namiot. Zrobiliśmy sami stelaż z żerdek i przywiązaliśmy je tak, jak się nam podobało. Stąd kolejny bonus naszego pomysłu. Nasz dwutygodniowy dom chroniący przed deszczem wyglądał tak jak chcieliśmy. Zatem trochę eksperymentowaliśmy, aż zostało w stanie takim, który satysfakcjonował wszystkich przyszłych lokatorów.

Najtrudniejsze było już za nami. Zostało zrobić tylko prycze i je wypleść, ponaciągać namiot żeby nikt nie miał orzeźwiającej kąpieli w środku nocy. Całe dzieło robiliśmy około dwóch dni. Trzy pary rąk wiązały, nosiły żerdzie i wyplatały prycze. Stopień trudności w skali 1-10 oceniam na 7. Do tego typu budowli potrzeba zdecydowanie większej ekipy niż nasza trzyosobowa. Ale chłopaki - wszystko jest do zrobienia gdy się mocno chce!

Satysfakcja niesamowita. A tak, pierwsze wejście na tak wysoką platformę - też niezapomniane.

Zdjęcia

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować...

Ładowanie komentarzy...

Bezpieczeństwo

Najniebezpieczniejszym elementem budowy jest zdecydowanie przywiązywanie pierwszych żerdek na samej górze, na których to właśnie cały namiot miał spoczywać. Żeby bezpiecznie, rozwiązać ten newralgiczny niewątpliwie punkt, proponuje użyć lin i uprzęży. Bezpiecznie wciągnięci na górę, z łatwością przywiążecie pierwsze żerdzie.

Udostępnianie

Login:

Hasło:

Zarejestruj zastęp

Tolltip