Pomysły Zastępy Szefowie Zaloguj

Kronika Zastępu

Autor pomysłu
Orzeł (1 Wrocławska)

Technika
Inne

Dodano
31 stycznia 2017

Oglądano
1592×

Średnia ocena

Każdy zastęp ma swoją historię, ale co z tego skoro po paru latach nikt nie będzie pamiętał o dawnych wydarzeniach zastępu? Tu na pomoc przychodzi kronika, która uchroni od zapomnienia dzieje zastępu.

Oto lista rzeczy nam potrzebnych:

- segregator
- dużo kolorowych kartek A4
- trochę bialych kartek A4
- koszulki foliowe na kartki A4
- zdjęcia zastępu pokazujące jego działalność
- wszelkie kroniki explo i rajdów
- dyplomy za osiągnięcia zastępu
- długopis
- taśma klejąca lub klej
- flamastry i markeryTeraz przechodzimy do działania.

1. Okładkę segregatora opcjonalnie obklejamy kolorowym brystolem

2. Na okładce segregatora markerem piszemy napis "Kronika zastępu [nazwa zastepu]"

3. Na paru pierwszych stronach kroniki na kolorowych kartkach przyklejamy zdjęcia pokazujące zastep na przestrzeni lat. Wszystko podpisujemy: [nazwa zastępu] [rok harcerski] i wkładamy w foliową koszulkę i wkładamy do segregatora.

4. Kolejną stroną będzie spis wszystkich zastępowych przez lata i osiągnięcia zastępu. Tutaj zaczynamy od zrobienia na białej kartce A4 odręcznie lub drukując tabele 3 kolumnową o dowolnej liczbie wierszy, gdzie w pierwszej kolumnie będą kolejne lata harcerskie, druga kolumna zostanie przeznaczona na kolejnych zastępowych ( tutaj po bokach kolumny przy każdym z zastępowych możemy narysować paski o kolorze adekwatnym do baretek jakie noszą lub nosili, po zakończeniu służby zastępowego), ostatnia trzecia kolumna będzie przeznaczona na osiągnięcia zastępu od wygranych obozów, na wygranych grach miejskich kończąc. Całość wkładamy do foliowej koszulki.

5. Od tego momentu zaczynamy zapisywać kolejne wydarzenia w historii zastępu. Wszystko okraszamy zdjęciami i podpisami pod nimi. Staramy się również oto by kartki były kolorowe ( i oczywiście formatu A4). Z każdego wyjazdu robimy relację, która też trafia do kroniki. Tutaj też umieszczamy wszystkie kroniki explo i dyplomy. (Dla chętnych: dodajemy do tego rysunki, naszywki z wyjazdów, jeśli takowe były, teksty piosenek obozowych itp.). Wszystkie kartki również dajemy do foliowych koszulek i układamy w segregatorze w kolejności chronologicznej.


Gotowe!

Zdjęcia

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować...

Ładowanie komentarzy...

Udostępnianie

Login:

Hasło:

Zarejestruj zastęp

Tolltip