Pomysły Zastępy Szefowie Zaloguj

Wyprawa do ciekawego miejsca i raport

Autor pomysłu
Ryś (Drużyna "PuSZcza")

Technika
Inne

Dodano
28 sierpnia 2017

Oglądano
649×

Średnia ocena

Czuwaj!
Jako że jesteśmy zastępem z Łodzi (a każdy kinomaniak i każdy Łodziak wie, że Łódź jest znana nie tylko z pokaźnych fabryk, ale też z kinematografii) postanowiliśmy wybrać się do Łódzkiego Muzeum Kinematografii, aby przyswoić jeszcze więcej wiedzy związanej z tym tematem. Przy okazji podzielimy się wiedzą na temat przygotowania wycieczki do ciekawego miejsca i zrobienia po niej dobrego raportu. Zapraszamy do lektury.

Potrzebne rzeczy:
- Aparat
- Kronika
- Pieniądze na bilet :-D
- Długopis
- kredki
- coś do nagrania głosu ( w razie wywiadu )

Rzecz jest prosta, ale wymaga przygotowania, a mianowicie trzeba wiedzieć kiedy miejsce jest czynne, ile kosztuje wejście, znać datę, miejsce, ilość osób oraz ile czasu nam to zajmie. Praktycznie wszystkich rzeczy potrzebujemy do zdania raportu który powinien zawierać:
- datę
- godzinę
- miejsce
- czas
- kto był obecny
- zdjęcia
- rysunki
- pamiątki
- opis!!!!

Nic więcej nie jest niezbędne, więc pozostaje tylko wziąć się do roboty :-D
w załącznikach zdjęcia z naszej ostatniej wycieczki do Łódzkiego Muzeum Kinematografii (jedynego w Polsce) i raport :-)

Spotykamy się pod muzeum kinematografii. Podczas zwiedzania widzieliśmy urządzenia do nagrywania od lat 50 do 70, rekwizyty z filmów "W pustyni i w puszczy" czy "Latająca maszyna", oraz "Ogniem i mieczem" ( w tym zbroje husarskie ), potop i Kingsajz. Widzieliśmy też wystawę "Pałac pełen bajek" gdzie zastęp powspominał sobie swoje dziecięce lata. Widzieliśmy "Budę Reksia", "Dom Pik - Poka", Statek na którym "Bolek i Lolek" przeżywali przygodę, "Las Muminków", oraz "Samochód Baltazara gąbki". Muzeum kinematografii to obiekt pokazujący jak łódź jest związana z kinematografią. Muzeum znajduje się w pałacu Karola Scheiblera który był jednym z wielu łódzkich fabrykantów. Jest to miejsce bardzo ważne dla Łodzi i znajduje się na łódzkim szlaku "Łódź Filmowa"

Łódź Filmowa -
Szlak dziedzictwa filmowego Łodzi

Łódź filmowa, Hollyłódź, stolica polskiego filmu. Takie wyrażenia często można spotkać w odniesieniu do dziedzictwa filmowego Łodzi. Rzeczywiście historia polskiej kinematografii bardzo mocno związana jest z tym miastem. Pierwszy pokaz filmowy odbył się w parku Helenów już 1 sierpnia 1896 r. W 1899 r. bracia Krzemińscy założyli tutaj pierwsze stałe kino na ziemiach polskich, a w 1908 r. wybudowano pierwszy gmach od początku przeznaczony na kino – Odeon, późniejsza Gdynia. Gdyby nie wybuch wojny w 1914 r. prawdopodobnie powstałoby tutaj największe w całym imperium rosyjskim studio filmowe... Czytaj dalej na http://www.filmowalodz.pl/

Muzeum - Muzeum Kinematografii w Łodzi jest jedynym w Polsce, chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. Samodzielną działalność prowadzi od 1 kwietnia 1986 roku, choć faktycznie powołane zostało do życia już dziesięć lat wcześniej jako Dział Kultury Filmowej w Muzeum Historii Miasta Łodzi. Jego założycielem i pierwszym dyrektorem (do 2000 r.) był dr Antoni Szram.

Muzeum zajmuje nie tylko pałac (dawna rezydencja fabrykanta Karola Scheiblera), lecz również okazały budynek przylegającej doń dawnej wozowni (dziś wyposażone w aparaturę projekcyjną najnowszej generacji kino z kameralną widownią na około 70 miejsc) oraz niegdysiejszej stajni, gdzie obecnie znajdują się pracownie, część magazynów oraz pomieszczenia biurowo-administracyjne... Czytaj dalej na http://kinomuzeum.pl/

Zdjęcia

Komentarze

Aby dodać komentarz, musisz się zalogować...

Ładowanie komentarzy...

Udostępnianie

Login:

Hasło:

Zarejestruj zastęp

Tolltip